top of page

İNGİLTERE'DE

 ÜNİVERSİTE

İngiltere'de Üniversite Eğitiminin Avantajları

İngiltere ‘’üzerine güneşin batmadığı’’ krallığın ülkesi, tarihten bugüne hem uluslararası ticarette hem de siyasette önemli bir ülke olmuştur. Coğrafi konumu ile kendini diğer Avrupa ülkelerinden ayırmaktadır. Ülkedeki yaşam koşulları, iş imkanları ve sosyal haklar, bir çok insanın İngiltereye gitme motivasyonu olmaktadır.

Eğitim konusunda İngiltere dünya çapında çok büyük bir öneme sahiptir. İngilizce’nin içinde olduğumuz yüzyılda ‘’evrensel’’ kabul görmüş bir dil olması ve ‘’İngilizce’’nin menşesinin İngiltere olması ülkeyi yabancı öğrenciler nezdinde gelinmesi gereken bir ülke haline getirmektedir. İngiltere’de yaklaşık 5000 dil kursu bulunmaktadır ve her sene binlerce insan kaliteli bir şekilde dil eğitimleri alarak ülkelerine dönmektedirler.

Aynı zamanda Dünya’nın en iyi üniversiteleri de İngiltere’de bulunmaktadır (Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, King’s College London, Queen Marry Universitesi, London South Bank Üniversitesi, Reading Üniversitesi ve daha fazlası). Bir çok öğrencinin hayallerini süsleyen ‘’İngiltere’’de eğitim fırsatı için orta seviye İngilizce bilinmesi gerekmektedir. Özellikle kabul şartlarının ağır olduğu üniversitelerde, uluslararası öğrencilerin üniversitelere kabullerini kolaylaştırmak adına ‘’Üniversite Hazırlık’’ sınıfları tasarlanmıştır. Eğer dil seviyeniz yeterli değil ise önce ‘’Dil Kursu’’na (üniversite bünyesinde veya özel), sonrasında ‘’Üniversite Hazılık’’kursuna giderek, bir daha herhangi bir sınava girmeden direk üniversitede eğitim görmeye başlayabilirsiniz (belli üniversiteler için).

Aşağıda yer almakta olan üniversiteler sadece bilgilendirme amaçlı konulmuştur. Bunlar haricinde bir çok üniversiteninde danışmanlığını yapmaktayız.

Üniversiteler, Alım şartları, Üniversite Hazırlık kursları, Direk kabul fırsatları ve aklınıza gelen tüm sorular için bizimle iletişime geçin.

İngiltere'de Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

QUEEN MARRY
LONDRA 
ÜNİVERSİTESİ
BİRKBECK
ÜNİVERSİTESİ
COVENTRY
ÜNİVERSİTESİ
SUNDERLAND
ÜNİVERSİTESİ

Yaşam Koşulları

KONAKLAMA

Üniversite Yurt Fiyatları :

Ulm Üni. : 350 € - 400 €

Hamburg Üni. : 200 €'dan başlayan

Münih Teknik Üni. : 291 €'den baş.

Magdeburg Üni.: 300 € - 420 €

Ev / Daire Kiralama :

Daire Kiralama : 670 €

Daire Oda Kiralama: 150€-200€

ULAŞIM

Tek seferlik bilet : 2.80 € -1.70 €

 

Aylık bilet       : 74 €

Şehir içi hizmet veren ; otobüs, tramvay ve metrolarda 7/24 geçerlidir.

YEME & İÇME

 

Öğle yemeği​ :         11.00 €

12 adet yumurta:    3.10 €

1 kg domates :         2.49 €

500 gr peynir :         5.19 €

1 kg patates :           1.62 €

2 lt kola :                   1.80 €

1 adet ekmek :         1.31 €

1 lt yağlı süt :            0.94 €

bottom of page