top of page
Birkbeck Üniversitesi - SABA EĞİTİM.jpg

BİRKBECK  ÜNİVERSİTESİ

bbk-logo-burgundy-digi.jpg

Birkbeck Üniversitesi 11 Kasım 1823 senesinde kurulmuştur. Adını 1776'de dünyaya gelen, Birkbeck Üniversitesinin kurucusu ve aynı zamanda da doktor olan George Birkbeck’ den almaktadır.

 

QS dünya sıralamasında 328. Sırada yer alan Üniversite'nin ciddi derecede araştırma projeleri bulunmaktadır. Okulun iki kampüsü vardır, biri Bloomsbury Londra’da ve diğeri ise doğu Londra’ daki Stratford’ dadır.

 

Üniversitenin en güzel yanı öğrencilere akşam ders alma fırsatı sunarak, gündüz herhangi bir işte çalışabilmeyi kolaylaştırmasıdır. Bu sayede öğrenci hem çalışma hayatına devam edebilir hem de öğrenciliğini düzgün bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Üniversite 5 fakülteden oluşmaktadır; Sanat Fakültesi, Ekonomi-İş ve Bilişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Bilim Fakültesi ve Sosyal Bilimler, Tarih ve Felsefe Fakültesi.

120 farklı milletten öğrenci üniversitede okumaktadır. Hatta akademisyen kadrosunda ve diğer personellerde de farklı milletlerden bireyler bulunmaktadır. Araştırmacılar araştırmalarını; partner kuruluşlarla, devletlerle, sağlık kuruluşları ve işletmeler ile gerçekleştirmektedir. 

bottom of page