top of page

İTALYA'DA

ÜNİVERSİTE

İtalya'da Üniversite Eğitiminin Avantajları

İtalya, hem tarihi hem kültürü ile Avrupa'ya yön ve şekil vermiş bir ülkedir.

Kadim medeniyetlerin oraya çıktığı, farklı medeniyetlerin güçlendiği ve dünya çapında hem felsefik hem de zenginlik anlamında ses getiren olayların vuku bulduğu bir Avrupa ülkesidir.

Geçmişinden bugüne bir çok insanın hem ticari, hem turistik olarak ilgi odağı olan İtalya, günümüzde öğrencilerin eğitim için değerlendirdikleri ülkeler arasında yer almaktadır.

Resmi dili İtalyanca'dır ve aynı zamanda İtalyanca, İsviçre'nin ve San Marino'nun da resmi dilidir. Amerika, Arjantin, Brezilya, Almanya, Kanada, Avustralya, Belçika, Fransa, Lüksemburg, Slovenya, Hırvatistan, Monako gibi ülkelerde ise en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır.

Dünyada yaklaşık 63 milyon kişi İtalyanca konuşmaktadır. Bu sebeple İtalyanca'yı iyi bir şekilde öğrenecek olan öğrenciler, ileride bir çok ülke için değerli olacaklardır.

İtalya'da hem lisans hem de yüksek lisans fırsatı sunan bir çok Üniversite bulunmaktadır. Bu Üniversitelerin bir çoğu QS ve THE verilerine göre dünya sıralamasında yer almaktadır. Hatta bazı üniversiteler Politecnico di Milano gibi, makina mühendisliğinde dünya sıralamasında 7. sırada yer almaktadır.

 

Bu ve benzeri üniversitelerde İngilizce ya da İtalyanca hem lisans hem de yüksek lisans okuma fırsatı elde edebilirsiniz. Eğer Ülkenin kendi dilinde okursanız, seçebileceğiniz bölüm sayısı artmakta ve bazı bölümlerde belli oranda indirimli ücretlerde eğitim alma şansı sunulmaktadır.

 SABA Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak; üniversite seçimi, okul başvuru ve kayıt işlemleri, vize başvuru ve takibi, konaklama ve daha bir çok hususta hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

İtalya'da Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

POLİTECNİCO Dİ
MİLANO
ÜNİVERSİTESİ
POLİTECNİCO Dİ
TORİNO
ÜNİVERSİTESİ
BOCCONİ
ÜNİVERSİTESİ
IED
ÜNİVERSİTESİ

Yaşam Koşulları

KONAKLAMA

Üniversite Yurt Fiyatları :

Politecnico di Milano: 300 €'dan

 

Politecnico di Torino: 310 €'dan başlayan

Bocconi: 510€ dan başlayan

 

Ev / Daire Kiralama :

Daire Kiralama : Ortama  551 €

Daire Oda Kiralama: 150-200 €

ULAŞIM

Aylık bilet    : 22 €

Senelik bilet     : 200 €

*Şehir içi hizmet veren ; otobüs, tramvay ve metrolarda 7/24 geçerlidir.

YEME & İÇME

Öğle yemeği​ :         13.00 €

12 adet yumurta:     3.45 €

1 kg domates :          2.13 €

500 gr peynir :          7.00 €

1 kg patates :            1.32 €

2 lt kola :                    1.92 €

1 adet ekmek :          1.10 €

1 lt yağlı süt :             1.25 €

bottom of page