top of page
Politecnico_di_MIlano- Üni.jpg

POLİTECNİCO Dİ MİLANO ÜNİVERSİTESİ

Logo_Politecnico_Milano.png

1863 senesinde kurulan Üniversite, İtalya’nın en eski üniversitelerinden biridir. Üniversitenin; Milano Leonardo, Milano Bovisa, Como, Lecco, Cremona, Mantova ve Piacenze' da kampüsleri bulunmaktadır.

Mimarlık, tasarım ve mühendislik dalları üniversitenin ana eğitim dallarıdır. Üniversite kurulduğu günden bugüne, yenilikçi, araştırmacı ve deneysel araştırmaları ve teknoloji transferleri ile de özel sektörle her zaman temas içinde olmuştur. Öğretme amacı taşıyarak yapılan araştırmalar, Politecnico di Milano'nun dünya sıralamasında en üst sıralarda yer almasına sebep olmuştur.

Öğrenciler için mezun olduktan sonra nasıl bir ortamda çalışacaklarını bilmeleri hayati bir önem taşımaktadır. Özellikle kamu ve özel sektörün ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar paralelinde yapılan araştırmalar ile üniversite saygın bir yere sahiptir.

Politecnico di Milano; 2018-2019 QS verilerine göre İtalya’da 1.  Dünyada ise 156. sırada yer almaktadır. 2018-2019 yıllarında 42.453 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. 6.541’i minarlık, 4.101’i tasarım ve 31.811’i de mühendislik ögrencileridir. Yabancı öğrenci sayısı aynı seneler için 5.840’dır. Bunun 1.400’ü lisans 4.200’i yüksek lisans ve 240’ı ise doktora öğrencisidir. Lisans olarak 1, Yüksek Lisans olarak 34 ve doktora olarak 19 program İngilizce sunulmaktadır.

Aşağıda üniversite tarafından sunulan bazı eğitim programlarını görebilirsiniz. Detaylar için bizimle iletişime geçiniz.

bottom of page