top of page

WORK 

&

STUDY

WORK & STUDY

Work & Study Nedir? - Work & Travel'dan farkı var mıdır?

Work and Study ile Work and Travel arasındaki tek ortak nokta her iki programda da ‘’çalışma’’ fırsatının olmasıdır.

Ama esasında iki programda birbirinden çok farklıdır.

Work and Travel; en fazla 3-4 ay süren ve bireyin hem çalışıp hem gezdiği bir programdır. Kısa dönemli olmasından dolayı, bir çok ülkede turist vizesi veya kısa dönemli eğitim vizesi olarak değerlendirilmektedir. Bu sebepten her ülkede bu çalışma iznini elde etmek mümkün olmamaktadır.

Work and Study;  profesyonel bir iş alanında, akreditasyonu olan sertifikalı veya diplomalı eğitimler alırken, aynı zamanda da bu süre boyunca eğitiminiz ile ilgili (size sunulan seçeneklerden ilginizi çeken iş sahasında) çalışma fırsatı sunan bir programdır. Minimum altı ay süren programlar bir seneye kadar çıkmaktadır.

 

Work and Travel’ dan farklı olan diğer bir kısım ise, eğitim için gerekli olan ingilizce seviyesidir. Eğer ingilizce seviyeniz aşağıda belirtilen seviyelerin altında ise, öncelikle ingilizce seviyenizi yükseltmeniz ve ofisimizde seviye tespit sınavına girerek, online sözlü mülakatları geçmeniz gerekmektedir. 

Ayrıca Work and Study uzun soluklu bir program olduğundan, yurtdışında ‘’eğitim + iş’’  yani kısaca ‘’kariyer’’ programı olarak değerlendirilmelidir.

Work & Study'i Kısaca özetlemek gerekirse:

  • Çalış - Öğren - Gez!

  • Akreditasyonu olan eğitimlere katıl ve kendini geliştir.

  • 6 ay Part time (haftalık 20 SAAT), 6 ay Full time (haftalık 40 SAAT) çalışarak ciddi anlamda birikim yapma fırsatı kazan. Saatlik alınan ücret aralığı 12-18 CAD'dır. (Yaşam Maliyeti için aşağıdaki tabloyu inceleyeniz)

  • Çalıştığınız yerdeki memnuniyet ölçüsünde, çalışma iznine başvuru ve uzun süre Kanada’da yaşama fırsatı elde edebilirsiniz.

  • Yakın şehirleri ve bölgeleri gezme fırsatı

  • Türkiye'ye döndüğünüzde ciddi bir iş tecrübesinin yanısıra, işe girerken yardımcı olacak diploma veya sertifikalara da sahip olacaksınız.

  • Programlara katılmak için; lise ve üniversite mezunu olmanıza gerek yoktur. 

Neden KANADA ?

Birleşmiş milletlerin değerlendirmesine göre; Kanada Dünya’da yaşanacak en iyi yerler arasında yer almaktadır. Bu başarısını; eğitim, yaşam beklentisi, ulusal gelirdeki ve genel olarak hayat kalitesindeki üstünlüğüne borçludur.

 

Bunun yanı sıra çokça su kaynağının olması, popülasyonun ne fazla ne de az olması, suç oranlarının düşük ve dünyaya örnek bir sağlık hizmetinin olması da Kanada’yı insanların tercih ülkesi haline getirmektedir.

Kanada eğitim sistemi Dünya’da bir numara olarak değerlendirilir. Ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre; Kanada’daki eğitim fiyatlarının çok daha uygun olduğu görülmektedir.

 

Ayrıca Üniversite eğitimini Kanada’da alan bir kişi mezun olduğu zaman, bir sene çalışma hakkı kazanır. Eğer firma ile anlaşılırsa tekrar çalışma iznine müracaat ederek, Kanada’da çalışmaya devam edebilir. 

Saatlik ücretler konusunda Kanada birçok ülkeye göre cömert davranmaktadır. Çalıştığınız bölge ve sektöre göre ortalama saatlik ücret 12-20 CAD aralığında değişmektedir.

Eğitimin yanı sıra; Toronto, Vancouver ve Whistler gibi hem yaz hemde kış etkinlikleri ile ünlü birçok şehri ve bölgeyi de ziyaret etme şansınız olacaktır.

 

Kanada, farklı ülkelerden birçok insanın dil öğrenmek için seçtiği bir destinasyondur.

Bu sebeple farklı sektörlerden ve akademik dallardan insanlarla tanışma ve global bir network oluşturma şansınız olacaktır.

TAMWOOD - Work & Study

Kariyer Programları  - StartUp (Girişimcilik) Programları

logo-tamwood-canada-e1470330903643.png

1992 senesinde kurulan eğitim kurumu; dil kursu, work and study (hem çalış - hem oku), kariyer programları, eğlen-öğren programları ve akademik programlarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Kanada’nın en büyük firmalarından biri olan TAMWOOD, eğitim sektöründe firmaların yegane kalite simgesi olan STAR AWARDS’ dan 2017 senesinde ‘’MESLEKİ EĞİTİM’’, ‘’KUZEY AMERİKA İNGİLİZCE OKULU’’ ve ‘’18 ALTI GENÇLERE YÖNELİK KURS’’ dallarında üst üste ödüller almıştır.

TAMWOOD LANGUAGE CENTRES, TAMWOOD CAREERS ve TAMWOOD CAMPS olarak üç dalda hizmet veren eğitim kurumu eğitmenlerinin kalitesi, maksimum 15 kişilik sınıflar, %98’e varan öğrenci memnuniyeti ve candan çalışma ekibiyle kendilerini tercih edenlere eşsiz bir deneyim yaşatmaktadırlar.

StartUp (Girişimcilik) Programları Başlangıç - Bitiş Tarihleri

Kariyer Programları  Başlangıç - Bitiş Tarihleri

*Konaklama, hizmet ve turizm eğitimi tarihleri için bizimle irtibata geçiniz.

**Uluslararası iş ve yönetim eğitimleri her ay başlamaktadır.

Yaşam Koşulları

KONAKLAMA

 

Öğrenci Yurdu :

Çift kişilik oda: (TP/YP) -190 CAD

Aile Yanı :

Tek kişilik oda: (TP/YP) - 240 CAD

Ev / Daire Kiralama :

Daire Kiralama : Ortalama 1.510 CAD

* YP: Yarım pansiyon

   TP: Tam pansiyon

ULAŞIM

Tek seferlik bilet : 3.25 CAD

Haftalık bilet       : 43.75 CAD

Aylık bilet            : 146.25 CAD

Şehir içi hizmet veren ; otobüs, tramvay ve metrolarda 7/24 geçerlidir.

YEME & İÇME

Öğle yemeği​ :           18 CAD

12 adet yumurta:     4.11 CAD

1 kg domates :          3.96 CAD

500 gr peynir :          10 CAD

1 kg patates :            2.31 CAD

2 lt kola :                    2.39 CAD

1 adet ekmek :          2.31 CAD

1 lt yağlı süt :             2.45 CAD

bottom of page