top of page

AVUSTURYA'DA

ÜNİVERSİTE

Viyana' da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Avusturya, tarihten bu yana Avrupa'nın coğrafi olarak kalbi ve diğer Avrupa ülkeleri arasında da hep ayrıcalıklı bir yere sahip olmuştur. Habsburg imparatorluğu ile yükselişe geçip , Avusturya-Macaristan imparatorluğu ile bir çok başarıya imza attıktan sonra, bugünkü Avusturya Cumhuriyeti kurulmuştur. Şehir adeta imparatorluk binaları ile süslenmiş ve her caddesi ve sokağıyla tarih kokan bir şehirdir. 

Avusturya tarihi sadece fetihler ile değil, aynı zaman da eğitim kalitesi ile tüm Dünya'da nam salmıştır. Hem lise hemde üniversite de teori ve pratik eğitimin bir arada verildiği Avusturya, her sene binlerce öğrenci tarafından eğitim yurdu olarak seçilmektedir. Avusturya'nın başkenti Viyana ve konuşulan dil Almancadır.  Avrupa Birliği'nin ana dillerinden biri olan Almanca, aynı zamanda dünyada en prestijli dillerden biridir.

Avusturya'da eğitim alarak öncelikle bir yabancı dili ana şehrinde öğrenme şansı bulacaksınız. Bir dili öğrenirken ya o dilin sıklıkla konuşulduğu yada ana dil olarak kullanıldığı ülkede öğrenmek her zaman size bir avantajdır.

 

Peki Viyana'daki Üniversiteler size nasıl bir katkı sağlar? Viyana Devlet Üniversiteleri dünya sıralamasında ilk 200'ün içinde yer alır. Bundan dolayı hangi bölümden mezun olursanız olun, sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünya'da iş ararken çok rahatlıkla rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

Ayrıca Viyana'da öğreniminize devam ederken, yarı zamanlı iş imkanı ile çok rahatlıkla devlet yurdu masrafınızı ve semester başı ödemeniz gereken okul ücretini karşılayabilirsiniz. Üniversitelerin yurtdışı staj programları kapsamında hem dünyaca tanınan kurumsal firmalarda maaşlı staj yapma şansı hem de kaliteli bir iş çevresi edinme imkanı elde edeceksiniz.

SABA Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak; üniversite seçimi, okul başvuru ve kayıt işlemleri, vize başvuru ve takibi, konaklama ve daha bir çok hususta hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Avusturya'da Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

VİYANA
ÜNİVERSİTESİ
VİYANA TEKNİK
ÜNİVERSİTESİ

Yaşam Koşulları

KONAKLAMA

Üniversite Yurt Fiyatları :

250-300 € arası (aylık)

 

Ev / Daire Kiralama :

Daire Kiralama : Ortalama 447 €

Dairede Oda Kiralama: 250 - 300 €

ULAŞIM

Tek seferlik bilet : 1.02 € 

Üç aylık bilet       : 50 €

Beş aylık bilet      : 43 €

*Şehir içi hizmet veren ; otobüs, tramvay ve metrolarda 7/24 geçerlidir.

YEME & İÇME

Öğle yemeği​ :         6 €

12 adet yumurta:  2.31 €

1 kg domates :       2.01 €

500 gr peynir :        2.89 €

1 kg patates :          0.45 €

2 lt kola :                  1.16 €

1 adet ekmek :        0.63 €

1 lt yağlı süt :           0.71 €

bottom of page