top of page

PATHWAY PROGRAMI

Pathway Programının Avantajları

Lise eğitimini tamamlayan bir çok öğrenci yurtdışında üniversite hayatına devam etmek istemektedir. Avrupa, Amerika, Kanada ve Avustralya öğrencilerin hem lisans hem de yüksek lisans için seçtikleri ülkelerdir.

Amaç kalınan süre içerisinde hem ülkenin kültürüne hakim olmak hemde geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek için kaliteli bir eğitim almaktır. Fakat her hedefin bir zorluğu bulunmaktadır.

Yurtdışında üniversite eğitiminin birincil ve en zor şartı  ‘’dil yeterliliği’’ dir. Lise eğitimini veya üniversite eğitimini İngilizce almış bireyler hariç, diğer herkes bu şartı sağlamakta zorlanmaktadır. Çünkü öğrencilerden istenen, uluslararası kabul gören TOEFL, IELTS vb. sınavlardan yüksek derece alarak istedikleri üniversiteye başvuruda bulunmalarıdır.

Ne yazıktır ki, bir çok öğrenci başvuruda bulunmayı planladıkları üniversitesinin tüm şartlarını sağlarken, dil şartını yerine getirememektedir.

Bunun çözümü normal şartlarda öğrencinin olağan İngilizce seviyesine göre bir dil kursuna yazılıp, ciddi bir çalışma ve gayret sonucunda TOELF, IELTS, vb. sınavlara girerek , üniversitenin talep ettiği dil seviyesini elde etmeye çalışmasıdır. Fakat bu yöntem zaten sınavlardan yorulmuş öğrencilerimiz için hem zahmetli hem de risk faktörü taşımaktadır.

Tam bu noktada, ‘’Pathway’’ programları devreye girerek, üniversite (lisans veya yüksek lisans) adaylarına kolay bir çözüm yolu sunmaktadır.

Bu program kapsamında; üniversitelerle anlaşmalı olan dil okullarının 'dil muafiyet' kurslarına katılarak, belli bir süre dil kursu müfredatına uygun bir şekilde eğitim aldıktan sonra elde edilen dil seviyesi ile TOEFL, IELTS, vb. sınavlardan muaf bir şekilde üniversite başvuruları gerçekleşmektedir.

Bu kurslar öğrencinin dil seviyesini hem teorik hem de pratik olarak üniversiteye uygun seviyede hazırlamaktadır. Öğrencinin üniversiteye başlamadan önce elde etmesi gereken dil özgüveni, Pathway Programları sayesinde elde edilmiş olacaktır.

Pathway Programları öğrenciler tarafından en çok Amerika ve Kanada’da tercih edilmektedir. Yüzlerce öğrencinin her sene başvuruda bulunduğu ve dünya listesinde yer alan üniversitelerin dil şartını yerine getirmenin en kolay yolu bu programdır.

 

Pathway kapsamında aşağıda listelenen ülkeler haricinde Fransa ve Avustralya’da da hizmet sunmaktayız.

Pathway Programı Sunan Üniversiteler

bottom of page