top of page
Bocconi Üniversitesi.jpg

BOCCONİ ÜNİVERSİTESİ

Bocconi Üniversitesi - İtalya.jpg

Uluslararası Yönetim, İktisat ve Hukuk bölümlerinde Avrupa’nın öncü üniversitelerinden olan Bocconi Üniversitesi, Milano’da 1992 senesinde kurulmuştur.

 

İtalya’nın ekonomi dalındaki ilk üniversitesi olan Bocconi, kısa sürede Avrupa’ da lider, Dünyada ise ‘’İşletme ve Yönetim’’ dallarında 8. sırada yer almıştır. (QS verilerine göre)

Lisans seviyesinden Doktora seviyesine kadar farklı eğitim programları sunan Üniversite'de, İngilizce eğitim seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Dünya’nın 270’den fazla kaliteli üniversiteleri ile partner anlaşması bulunmaktadır. 4000’i aşkın yabancı öğrenciye eğitim veren Bocconi Üniversitesi, 100 ülkeden farklı öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebepten Üniversiteyi tercih eden öğrencilerin farklı kültürleri tanıyarak üniversite eğitimi almalarına ve ileride iş dünyasında ihtiyaç duyacakları network ağlarını kurmalarına olanak sağlar.

Lisans mezunu olan öğrencilerin %22,4’ü danışmanlık sektöründe, %21,6’sı Banka - Finans ve Sigortacılık sektöründe, %21,4’ü üretim sektöründe, %10,6’sı hizmet sektöründe ve geriye kalan kısım ise farklı sektörlerde istihdam edilmektedir.

Mezun olanların %43,4’ü İtalya haricinde ülkeleri çalışmak için seçmektedirler. Bu üniversite mezunlarının ortalama iş bulma süresi 2 aydır.

Yüksek lisans mezunu olan öğrencilerin %26,5’i muhasebe sektöründe, %17,5’i Pazarlama sektöründe, %14,3’ü finans sektöründe, %10,2’si satış sektöründe, %9,2’si

İş-Strateji sektöründe ve geriye kalan kısım ise farklı sektörlerde istihdam edilmektedir. Mezun olanlar en geç 1 ay içerisinde iş bulmaktadırlar.

bottom of page