top of page
sunderland üni - saba eğitim.jpg

SUNDERLAND ÜNİVERSİTESİ

SABA EĞİTİM - SUNDERLAND ÜNİVERSİTESİ.pn

Sunderland Üniversitesi Kuzey Doğu Sahilinde yer alan bir İngiliz Üniversitesidir. Aynı zamanda Hong Kong’ta da kampüsleri bulunmaktadır.

 

Üniversitenin toplamda 20.000 öğrencisi (%75 lisans öğrencisi, %20 yüksek lisans öğrencisi, %5 doktora öğrencisi)  bulunmaktadır. Üniversite araştırmalarında, kamuya özel gerçekleştirilen çalışmalarda ve özel sektör için yapılan projelerde her dönem genişlemeyi hedeflemiş olan bir eğitim kurumudur.

Sunderland Üniversitesi 2019 senesinde ‘’Whatuni Student Choice’’ ödülüne layık görülmüştür. Bu ödülü diğer ödüllerden ayıran fark ise, üniversiteleri sadece öğrencilerin oylamasıdır.

Üniversitenin kendi verilerine göre lisans programlarından mezun olanların % 93.4’ü ilk altı ay içerisinde istihdam edilmektedir. Yüksek lisans programlarından mezun olanların ise %95.3’ü altı ay içerisinde istihdam edilmektedir.

Uluslararası öğrencilerin sayısı toplam öğrenci sayısının %37’sini oluşturmaktadır. Toplamda 143 farklı milletten öğrenci hali hazırda eğitim almaktadır.

bottom of page