top of page
wroclaw_üniversitesi_-_saba_event.jpg

Wroclaw Üniversitesi

wroclaw_uni.png

Üniversite 1709 senesinde İmparator Leopald I. Habsburg tarafından kurulmuştur. 1811 senesinde  Katolik ve Protestan eğitim kurumlarının birleşmesiyle tam anlamıyla bir devlet üniversitesi olmuştur.

O zamanlar Üniversite, bünyesinde ‘’Protestan Teolojisi, Hukuk, Tıp ve Felsefe’’ dallarında eğitim vermekteydi. 1945' de Üniversitenin adı ‘’Wroclow Teknoloji Üniversite’’si olarak değiştirildi. 1989 senesinde ise ‘’Wroclow Üniversitesi’’ olarak son adını aldı. 300 senelik eğitim geçmişi Merkez Avrupada ki en eski üniversitelerden birisidir.

Hali hazırda 25.500 olan öğrenci sayısının 1400’ü yabancı öğrencilerden oluşmakta olup, 700’ü İngilizce olarak eğitim almaktadır. Üniversite bünyesinde 3500 görevli bulunmaktadır, bu sayısının 2000’ini akademisyenler ve 465’ini de profesörler oluşturmaktadır.

Eğitim programları çerçevesinde 89 program sunulmaktadır, bunların 24’ü ise tamamen İngilizce'dir. Toplam 10 fakültesi, 33 enstitüsü, 170 öğrenci araştırma grubu, 22 laboratuvarı ve 36 kütüphanesi bulunmaktadır.

Fakülteler; 'Hukuk, Yönetim ve İktisat', 'Filoloji', 'Tarih ve Pedagojik Çalışmalar', 'Matematik ve Bilgisayar Bilimleri', 'Fizik ve Astronomi', 'Dünya Bilimleri ve Çevre Yönetimi', 'Sosyal Bilimler', 'Biyoteknoloji', 'Kimya', 'Biyolojik Bilimler'.

Üniversite bölümleri ve fiyatları hakkında temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. QS dünya sıralamasında 801-1000 sıralama arasında yer alan üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır, ‘’YÖK TANIMA belgesi’’ ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

bottom of page