top of page
Wroclaw Teknoloji Üniversitesi -  SABA E

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

wroclaw_university_of_science_and_techno

Wroclaw Teknoloji ve Bilim Üniversitesi Polonya’da lider Üniversitelerden biridir. Hem Avrupa' da hem de Dünya’  daki önemi her gün artmaktadır. Üniversite eski Alman Kraliyet Breslau Teknik Üniversitesi mirasıdır. Aynı zamanda Lyiv Polyteknik Üniversitesinin de bilimsel anlamda mirasçısıdır. 1945 senesinden beri faal olarak hizmet veren Wroclaw Teknoloji'nin kurucuları Lviv ve Varşova’ daki bilim adamlarıdır.

Teknik okul olmak yönünde attığı adımlarla bir çok öğrencinin seçim nedeni olmaktadır. Hali hazırda 27.388 öğrencisi, 2199 akademisyeni ve toplam 16 fakültesi bulunmaktadır. Fakülteler;  Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Jeomühendislik, Maden ve Jeoloji, Çevre Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Yönetimi, Mekanik ve Güç Mühendisliği, Mekanik Mühendisliği, Teknolojinin Temel Problemleri, Elektronik Mikrosistemi ve Fotonik, Saf ve Uygulamalı Matematik, Teknoloji ve Bilgisayar Bilimi, Teknoloji ve Mühendislik, Teknoloji ve Doğal Bilimler. 

 

Son 10 senede Üniversite 1283 patent elde etti. Ayrıca 887 eğitim amaçlı laboratuvar, 175 araştırma laboratuvarı ve 13 tane de akreditesi olan laboratuvarı bünyesine ekledi.

Üniversite bölümleri ve fiyatları hakkında temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. QS dünya sıralamasında 801-1000 arasında yer alan Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. ‘’YÖK TANIMA belgesi’’ ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

bottom of page