top of page
UNYP.jpg

UNYP - Prag New York Üniversitesi

UNYP_LOGO.jpg

1998 senesinde kurulan üniversite, Merkez Avrupa'daki en iyi İngilizce eğitim veren Üniversite'dir. Çek Cumhuriyeti’nde İngilizce eğitim veren üniversiteler arasında lider ve öncü durumdadır.

Çek Eğitim Bakanlığı tarafında akreditasyonu olan eğitim kurumu lisans, yüksek lisans ve doktora dallarında eğitim vermektedir. Hali hazırda 60 farklı ülkeden 800 öğrencisi olan üniversitenin 1700 mezunu bulunmaktadır. Üniversitedeki öğrencilerin %39’u Çekya'dan, %23’ü Asya'dan, %19 Rusya, Belarus ve Ukrayna’dan, %10 Avrupa’dan, %4 Güney ve Kuzey Amerika'dan, %4 Afrika ve diğer ülkelerden oluşmaktadır.

Çek Cumhuriyeti’ndeki en uluslararası eğitmen kadrosuna sahip olan Üniversite'de 25 farklı ülkeden toplam 125 eğitmen bulunmaktadır. Eğitmenlerin çoğunluğu anadil olarak İngilizce konuşmaktadır. Ayrıca %79’unun doktorası yada dengi bir belgesi bulunmaktadır.

UNYP Üniversitesi'nden çift diplomalı mezun olma şansınız bulunmaktadır. UNYP, New York Devlet üniversitelerinden biri olan ‘’SUNY Empire State College’’ ile birlikte çalışmaktadır. Bu kapsamda eğer çift diploma seçeneğini seçerseniz; 4 senelik eğitim sürenizin ilk 2 senesini UNYP bünyesinde, geri kalan son 2 senesinide UNYP'de fakat Amerikadaki ‘’SUNY Empire State College’’ den gelen eğitmenlerden alarak tamamlayacaksınız.

4 senelik eğitim sürenizi başarı ile tamamladıktan sonra hem ‘’SUNY Empire State College’’ (Amerikan Diploması) hemde ‘’University of New York in Prague’’ (Avrupa Diploması) elde etmiş olacaksınız.

Sadece Avrupa diploması isterseniz o zaman lisans süreniz üç sene sürecektir.

Üniversite bölümleri ve fiyatları hakkında temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. YÖK tarafından tanınmakta olan Üniversite'nin, ‘’YÖK TANIMA BELGESİ’’ ve detaylı bilgileri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

bottom of page