top of page
uluslararası balkan üniversitesi.jpg

ULUSLARARASI BALKAN UNİVERSİTESİ

uluslararas%C4%B1%20balkan%20%C3%BCniver

Uluslararası Balkan Üniversitesi hem yurtdışında eğitim görmek isteyen hem de uzak ülkelere gitmek istemeyen öğrencilerin talebini karşılamaktadır. Yurtdışında olmasına rağmen ÖSYM kılavuzlarında yer alan üniversite, eğitim süresince ve eğitimi tamamlayıp denklik sürecine geçildiğinde öğrencilerin zorlanmayacağı bir üniversitedir.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alır ve %100 ingilizce eğitim vermektedir. Bu sebepten başvuracak öğrencilerin İngilizce bilmesi ve bunu üniversitenin yapacağı mülakatta kanıtlaması gerekmektedir. Aksi durumda öğrenci bir sene hazırlık ile eğitim hayatına kaldığı yerden devam edebilir. YKS şartının istenmemesi ise bir çok öğrenci için bulunmaz bir fırsattır.

Uluslararası Balkan Üniversite’ nin 7 fakültesi ve 40’ı aşkın farklı bölümleri bulunmaktadır. Sadece lisans eğitimi değil, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilmektedir. Üniversite bünyesinde; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümler ve Sanat & Tasarım Fakültesi bulunmaktadır. Tüm bölümlerin fiyatları ve eğitim süreleri hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki listeden yararlanabilir, başvuru şartları ve kayıt (ön-kayıt) işlemleri için iletişim bilgilerinde yer alan numaraları arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

bottom of page