top of page
Münih teknik Üniversitesi - saba eğitim.

MÜNİH TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Technische-Universität-München-TUM.png

1868 senesinde kurulan Münih Teknik Üniversitesi, ilk günden bugüne teknoloji ve yeni icatlarda öncü bir Üniversite olmuştur. Üniversite'nin akademik kadrosunun temel amacı; her an insanlığı teknolojinin bir üst seviyesine nasıl taşıyabilirim sorusuna cevap bulmaktır ve bu yönde de çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Baverya bölgesinde doğal bilimler esas alınarak kurulan Üniversite, bir çok Nobel ödüllü akademisyeni yetiştirmiştir. Üniversite ilk kurulduğu günden 1970 senesine kadar farklı isimlerle anılmıştır, ancak 1970 senesinde edindiği ''Münih Teknik Üniversitesi'' ünvanını senelerdir sürdürmektedir.

Toplam 14 departmandan oluşan Üniversite, 4 farklı lokasyonda öğrencilere eğitim fırsatı sunmaktadır. Dünya Üniversite sıralaması listesi QS'e göre; 61. sırada yer alan Münih Teknik, tüm dünyadan öğrencilerin en çok eğitim görmek istediği bir Avrupa Üniversitesidir ve YÖK tarafından tanınmaktadır.

Toplam 177 farklı dalda eğitim fırsatı sunan üniversite de, sadece Almanca değil aynı zamanda İngilizce olarakta eğitim verilmektedir.

Her sene yüzlerce yabancı öğrencinin başvurduğu Münih Teknik, Almanya' da ki en ucuz Üniversite' dir. Hatta talep ettikleri ücret okul harcı değil, sadece sosyal katkı payıdır. Bunun içinde sizin dönem içerisinde yararlanacağınız bir çok hizmet yer almaktadır. 

bottom of page