top of page
MAGDEBURG UNİ.jpg

MAGDEBURG ÜNİVERSİTESİ

magdeburg-universitesi.gif

Otto von Guericke Magdeburg Üniversitesi 1993 senesinde Magdeburg’da kurulmuştur. Kendine has eğitim sistemi ve kendisini uzmanlığına adadığı mühendislik, doğal bilimler ve tıp alanlarının yanı sıra iktisat, yönetim ve sosyal bilimler ile alakalı alanlarıda bilgi çağı için önemsemektedir.

Yeni bir üniversite olmasına rağmen 13.833 öğrenci sayısı ile dikkat çeken Üniversite, son senelerde ciddi artış yaşamaya başlamıştır. Toplam 2655 yabancı öğrencisi bulunan Magdeburg Üniversitesi, 9 farklı fakülte altında eğitimlerini sürdürmektedir;

Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojisi Mühendisliği, Hümanizm ,Sosyal Bilimler ve Eğitim, Bilgisayar Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Matematik, Tıp, Doğal Bilimler, Süreç ve Sistem Mühendisliği, İktisat ve Yönetim Mühendisliği.

Üniversite eğitim için öğrencilerden herhangi bir ücret istememektedir. Sadece her sömestr için sosyal katkı payı talep edilmektedir. Sosyal katkı payı olarak ödenen tutar içerisinde, öğrencinin bir dönemlik kullanacağı toplu taşıma bileti bile dahildir.

Magdeburg Üniversitesi sosyal katkı payı ödemesi 105,70 € ile en az sosyal katkı payı istenen Alman Üniversiteleri arasında yer almaktadır. Özellikle Üniversite'nin yerel yabancı ayırt etmeden aynı katkı payını talep etmesi, yabancı öğrenci sayısının artmasında etken rol oynamaktadır. Magdeburg Üniversitesi, THE'nin dünya sıralamasına göre 601 - 800 arasında yer almaktadır ve YÖK tarafından tanınmaktadır.

bottom of page