top of page
Üsküp Amerikan Üniversitesi.jpg

Amerikan Üniversitesi-Üsküp

Amerikan_uni_uskup.png

Amerika ve Avrupa eğitim sistemlerini harmanlayarak sunan üniversite, Makedonya da bulundan nadir özel üniversitelerdendir. Üniversite 2005 senesinde kurulmuş olup, ‘’Makedonya Eğitim ve Bilim bakanlığı’’ tarafından tanınmaktadır ve ilgili kuruluşlar tarafından akkredite edilmiştir. Uluslarası işletme okulları akkredasyon kurulu ACBSP (Accrediting Council for Business Schools and Program) tarafından tanınmaktadır. Makedonya’da uluslarası kapsamda ACBSP tarafından tanınan tek üniversitedir.

Diğer üniversitelere göre farklı kılan 3 prensibi bulunmaktadır:

1-Uluslarası Fakülte anlayışı

2-Uluslararası Öğrenci Yapısı

3-Uluslarası eğitim müfredatı, ders kitapları ve eğitim materyalleri

Her öğrencinin değerli olduğu, fakülte yetkilileri tarafından her öğrencinin ismen bilindiği ve öğrencinin profosyonel iş hayatına geçerken de eğitim hayatının hem akademik olarak hemde sektöre dayalı olarak tasarlandığı bir üniversitedir.

Üsküp Amerikan Üniversitesi’nin dünyanın ilk 500’ünde yer alan üniversiteler ile yakın bağları ve iş-birlikleri bulunmaktadır. Üniversitenin yüksek lisans programlarında eğitim alan öğrenciler, ‘’Harward Business School’’ tarafından sertifika elde etmiş olan akademisyenlerden eğitim almaktadırlar.

Üniversite bölümleri ve fiyatları hakkında temel bilgiler aşağuda bulabilirsiniz. YÖK tarfından tanınmakta olan üniversitenin, ‘’YÖK TANIMA belgesi’’ ve detaylı bilgiler için lütfen eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

bottom of page